O nama
Udruženje RAST je osnovano 2017. godine u Beogradu.
Članovi udruženja su psihoterapeuti, psiholozi i pedagozi,
spremni da profesionalno i odgovorno pristupe radu u ovim oblastima.
Oblasti kojima se bavimo su individualna, partnerska, bračna i porodična
psihoterapija, psihološko savetovanje, kao i rad sa decom i adolescentima.
Bavimo se i osmišljavanjem i realizovanjem različitih vrsta
iskustveno-edukativnih programa za decu i odrasle.
Otvoreni smo za saradnju sa udruženjima i pojedincima iz srodnih oblasti.
Udruženje RAST je osnovano 2017. godine u Beogradu.
Članovi udruženja su psihoterapeuti, psiholozi i pedagozi, spremni da profesionalno i odgovorno pristupe radu u ovim oblastima.
Oblasti kojima se bavimo su individualna, partnerska, bračna i porodična psihoterapija, psihološko savetovanje, kao i rad sa decom i adolescentima.
Bavimo se i osmišljavanjem i realizovanjem različitih vrsta iskustveno-edukativnih programa za decu i odrasle.
Otvoreni smo za saradnju sa udruženjima i pojedincima iz srodnih oblasti.
Diplomirani psiholog i psihoterapeut pod supervizijom u okviru O.L.I. integrativnog psihodinamskog psihoterapijskog metoda, sa višegodišnjim iskustvom u radu sa odraslima i decom.
Od 2017. godine vodim privatnu psihoterapijsku praksu.
Pored toga, osnivač sam i aktivni član udruženja RAST, koje se bavi pružanjem psihoterapijske pomoći, uključujući individualnu, partnersku i porodičnu terapiju, kao i kreiranjem i realizacijom iskustveno-edukativnih programa namenjenih deci i odraslima.
Unutar ovog udruženja učestvovao sam u osmišljavanju i realizaciji programa „Škola emocija“ – višemesečnog ciklusa radionica za decu uzrasta 7-11 godina, usmerenog na razvoj emocionalne i socijalne inteligencije, kao i sličnog programa namenjenog adolescentima uzrasta 14-18 godina, sa posebnim fokusom na podršku u izgradnji njihovih emocionalnih kapaciteta i socijalnih veština u izazovnom periodu adolescencije.
Od 2019. godine angažovan sam kao psihološki savetnik u grupi za podršku roditeljstvu u okviru udruženja „Roditelj“, gde pružam podršku roditeljima u razumevanju i savladavanju izazova roditeljstva, kao i u unapređivanju odnosa sa decom.
U saradnji sa udruženjem „Roditelj“ i Centrom za rani razvoj, dve godine sam bio voditelj edukativnih radionica za decu uzrasta od jedne do sedam godina, a usmerene na rano osnaživanje kognitivnog i socijalnog razvoja. Takođe, kroz program „Škola roditeljstva“, bio sam deo tima koji je roditeljima pružao podršku u razvijanju roditeljskih veština i upoznavanju sa različitim pristupima i temama u vaspitanju. Od 2019. godine angažovan sam kao psihološki savetnik grupe za podršku roditeljstvu, koju organizuje udruženje „Roditelj“.
Kao personalni asistent u predškolskoj ustanovi „Happy kids“, radio sam sa decom sa razvojnim poteškoćama, pružajući podršku deci i roditeljima tokom četvoromesečnog perioda.
Diplomirala sam na osnovnim studijama pedagogije na Filozofskom fakultetu Univerziteta u Beogradu (2003-2009) i stekla zvanje master pedagoga.
Nakon studija upisala sam četvorogodišnji program edukacije iz Sistemske porodične psihoterapije u organizaciji centra za edukaciju Instituta za mentalno zdravlje (2012-2016). Program je realizovan u skladu sa važećim evropskim standardima. Edukacija je realizovana sa ukupno 1550 sati rada (550 sati teorije, 600 sati kliničke prakse i 400 sati supervizije) .
U okviru Instituta za psihodramu od (2016-2018) iskustveno sam učestvovala u psihodramskoj grupi i ostvarila 251 sat ličnog rada u terapiji i 7 terapijsko edukativnih sati kroz učestvovanje u pihodramskoj radinici na temu “Snovi u grupnoj psihoterapiji različiti pristupi”.
Pored psihoterapijskog rada, imam 10 godina iskustva u vaspitno obrazovnom i savetodavnom radu (predškolske ustanove, srednja i osnovna škola). Posedujem međunarodno priznat sertifikat za Montesori vaspitača i uverenje o savladanoj obuci za primenu testa TIP-1.
Godinu dana sam provela u oblasti pomaganja ugroženim grupama ljudi iz ratom zahvaćenih područja kroz pružanje psihosocijalne podrške deci migrantima, njihovim roditeljima i ženama, pomažući im da razviju veći stepen samopouzdanja i lakše se prilagode izazovnim okolnostima (projekat međunarodne organizacije Save the Children). Prošla sam brojne akreditovane programe stručnog usavršavanja i seminare.
U saradnji sa udruženjem Roditelj radila sam na izradi i realizaciji programa “Škola roditeljstva” u cilju osnaživanja roditeljskih kompetencija i upoznavanje sa novim znanjima i stilovima u vaspitanju.
U okviru udruženja RAST radila sam na izradi i realizaciji višemesečnog programa radionica za razvoj emocionalne i socijalne inteligencije za decu uzrasta 7-11 godina.
Oblasti specijalnosti:
- Teškoće u oblasti partnerskog funkcionisanja (teškoće u komunikaciji i nedostatak bliskosti, razdvajanja, razvod)
- Teškoće u adaptaciji na razvojne promene proistekle iz različitih faza životnog ciklusa porodice (par bez dece, porodica sa malim detetom, porodica sa školskim detetom, porodica sa adolescentom, odlazak dece od roditelja, ostarela porodica)
- Teškoće u oblasti roditeljstva
- Post porođajni poremećaji
- Psihosomatski poremećaji
- Poremećaji ponašanja dece
- Emocionalni problemi kod dece i adolescenata
- Traumatska iskustva, gubitak, žalost
- Anksiozna i depresivna stanja